AMD FSR 2 Destekli Oyunların Sayısı 100’ü Aştı

Photo of author

By admin

DLSS teknolojisine rakip olan FSR (FidelityFX Super Resolution) yaygınlaşmaya devam ediyor. AMD, mevcut ve gelecek oyunlarla birlikte FSR 2 teknolojisinin 100’ün üzerinde oyuna ulaşacağını açıkladı. Sürüm 2.0 hatırlarsanız 2022 Mayıs ayında kullanıma sunuldu. Aslında FSR 2.2 adını taşıyan yeni bir sürüm daha var, ancak destekli oyunların sayısı halen çok kısıtlı.

Şirketin paylaşımına bakılırsa bakılırsa FSR 2 şu anda halihazırda 101 oyunda mevcut. Buna FSR 1 de dahil olduğunda toplam oyun sayısı 230’a çıkıyor. FSR 2.2’ye gelince, bu teknoloji şu anda yalnızca 3 oyunda mevcut: Forza Horizon 5, Need for Speed Unbound ve F1 22.

AMD ayrıca yakın zamanda 3DMark yazılımının FSR 2.2 teknolojisi için yeni bir Özellik Testi alacağını duyurdu. Bu araçla oyuncular tüm kalite profillerini test edebilecekler. Bu arada, 3DMark’ın NVIDIA DLSS1/2/3 ve Intel XeSS özellik testlerine sahip olduğunu hatırlatalım.

FSR 3’ü de unutmayalım. Radeon RX 7900 serisinin sunumunda yeni teknolojinin önümüzdeki yıl geleceği duyurulmuştu. FSR sürüm 3.0 Fluid Motion Frames (Hareketli Akışkan Kareler) teknolojisini destekliyor. Bu teknolojiye dair tek bir detay bile verilmedi. İsimlendirmeye bakarsak DLSS Frame Generation tekniğine benzer bir yaklaşım benimsenecek.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time